> O školi  > Povijest
Povijest

Šibenska glazbena škola bez prekida postoji od 1935. godine, kada je ustrojena kao privatna škola. Pedesetih i šezdesetih godina, a dijelom i sedamdesetih godina je samo osnovna škola, a od 1977. postaje srednja škola u sklopu Centra za odgoj i usmjereno obrazovanje kadrova u upravi i društvenim djelatnostima Šibenik.

30. listopada 1991. godine Odlukom Skupštine općine Šibenik odobreno je osnivanje  Glazbene škole Ivana Lukačića. Utvrđivanje uvjeta za početak rada odobrilo je Ministarstvo kulture i prosvjete svojim rješenjem od 16. ožujka 1993. godine kojim odobrava Glazbenoj školi Ivana Lukačića Šibenik – Splitska 2 početak rada za izvođenje nastavnog plana:

1. srednjeg školstva u području rada glazbena umjetnost za programe: glazbenik-teorijski smjer, glazbenik pjevač, glazbenik klavirist, glazbenik violinist, glazbenik violist, glazbenik violončelist, glazbenik flautist, glazbenik oboist, glazbenik klarinetist, glazbenik saksofonist, glazbenik trubač, glazbenik kornist, glazbenik trombonist i glazbenik gitarist.
  2. osnovnog školstva za programe: glasovir, violina, violončelo, blok-flauta, flauta,   klarinet, saksofon, oboa, trombon, truba, gitara, harmonika, te priprema programa za osnovnu glazbenu školu.

Škola je u proteklom razdoblju dosegla kvalitetu u  kadrovskoj ekipiranosti, ravnomjernoj zastupljenosti svih odjela, stabilnosti dotoka nadarenih učenika. Težište škole je stalno poticati deficitarna zanimanja.

Glazbena škola Ivana Lukačića je srednja umjetnička škola u kojoj je organizirana nastava predškolskog i osnovnog glazbenog obrazovanja, te srednjeg – šestogodišnjeg (priprema i srednja škola) i četverogodišnjega (srednja škola) programa obrazovanja različitih profila glazbene umjetnosti (klavir, violina, viola, violončelo, gitara, flauta,oboa, klarinet, saksofon, truba, trombon, pjevanje, glazbena teorija).

O školi skrbi njezin osnivač Šibensko-kninska županija. Školom upravlja ravnatelj i školski odbor, a o struci brinu pročelnici stručnih odjela na razini cijele škole. U tom smislu su ustrojena vijeća i odjeli koji raspravljaju i odlučuju o stručnim i organizacijskim programima škole.

Dan škole obilježava se 17. travnja kad je kršten Ivan Marko Lukačić.

« Travanj 2021 »