Glazbena škola Ivana Lukačića

NAGRADE NAŠIH UČENIKA NA 18. MEĐUNARODNOM GUDAČKOM NATJECANJU RUDOLF MATZ

Autor: Eni Vuletić, 14. 4. 2021.

Na 18. Međunarodnom gudačkom natjecanju Rudolf Matz, koje se održavalo u Čakovcu (Umjetnička škola Miroslava Magdalenića) od 6. do 9. travnja 2021., sudjelovalo je troje učenika šibenske Glazbene škole Ivana Lukačića koji su ujedno osvojili i izvrsne prve nagrade te je svaki od njih u svojoj kategoriji bio laureat.

Andrija Cukrov (prof. Marija Čače, korepetitor Borna Erceg), u prvoj kategoriji discipline violina, uz I. nagradu, osvojio je i posebnu nagradu – gudalo za violinu (Dervenkar).

Antea Čvorak (prof. mentor Vanja Bošnjak, korepetitor Borna Erceg), u drugoj kategoriji discipline violončelo, osvojila je I. nagradu.

Lovre Tunuković (prof. mentor Vanja Bošnjak, korepetitor Borna Erceg), u IV. kategoriji discipline violončelo, uz osvojenu I. nagradu, dobio je i posebnu nagradu, odnosno Thomastik žice i nastup sa Zagrebačkim komornim orkestrom.

U petak, 9. travnja, u 16 sati, u Umjetničkoj školi Miroslava Magdalenića Čakovec, održao se i završni koncert najboljih natjecatelja te zatvaranje natjecanja gdje su nastupili Andrija, Antea i Lovre.

Glazbena škola Ivana Lukačića ponosi se i osvojenom prvom nagradom u V. kategoriji – bivša učenica Škole Nina Lucia Perina na violončelu osvojila je I. nagradu i posebnu nagradu – barokno gudalo za violončelo. I ona je kao laureatkinja svoje kategorije također nastupila na završnom koncertu.

ČESTITAMO UČENICIMA, NJIHOVIM NASTAVNICIMA MENTORIMA, NJIHOVIM RODITELJIMA I KOREPETITORU!!!

« Lipanj 2022 »

CMS za škole logo
Glazbena škola Ivana Lukačića / Splitska 2, HR-22000 Šibenik / www.glazbena-ilukacica-si.skole.hr / ured@glazbena-ilukacica-si.skole.hr